Masážna terapia

Pracujem s diatermickým prístrojom TECNOSix RED CORAL.

Neodporúča sa pre pacientov s:

 • kardiostimulátorom
 • kovovými implantátmi
 • nádorovými ochoreniami
 • pri krvácajúcich stavoch
 • zápalom žíl a žilnou trombózou
 • epilepsiou

Diatermia

Diatermia je liečebná metóda, pri ktorej sa využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd s nízkym napätím. Používa sa na prehriatie hlbších štruktúr tela, bez poškodenia kože,  kedy dochádza k rozšíreniu ciev so zvýšením prekrvením a tým k zlepšeniu výživy tkanív a uvoľneniu svalových spazmov.
Táto procedúra pôsobí na cirkuláciu krvi a lymfy, zlepšuje látkovú výmenu, zvyšuje metabolizmus a znižuje bolesť.

Diatermický prístroj TECNOSix RED CORAL, ktorý využívam, pracuje na duálnej metóde diatermie.

1. Výkonová metóda využíva kovové elektródy, ktorých povrch je potiahnutý látkou s vysokoizolačnými vlastnosťami. Terapeut  pohybuje po tele pacienta s cieľom zlepšiť lymfatickú drenáž, uvolniť stiahnuté svaly a biologicky stimulovať ošetrovanú oblasť.

2.Odporová metóda využíva kovové elektródy nepokryté žiadnou izolačnou látkou, ňou vyžarované vlny pôsobia viac na kosti, šľachy, väzy a myotendinózne oblasti a spoje.

Diatermia sa používa pri ošetrení rôznych ortopedických, vaskulárnych a lymfatických ochorení, gynekologických afekcií a sterilite, úrazov a poúrazových stavov.

Diatermia je bezbolestná procedúra.

Chiropraxia

Je liečebná metóda manuálneho posúvania (naprávania) postihnutých kĺbov, väzív, svalov, ale najmä chrbtice a jej účinku na nervový systém.
Ide o manipulačné techniky riadené terapeutom s cieľom napraviť kĺby a platničky a zároveň upraviť polohu chrupaviek.

Blokády driekovej chrbtice: seknuté kríže, ischiatické bolesti, hernie či protrúzie platničiek v drieku, bolesti vyžarujúce do nôh.

Blokády hrudnej chrbtice:
pripomínajú aj predinfarktové stavy. Tlak na hrudi, bolesti pri nádychu, arytmia. V strednej časti bolesti vyžarujúce pod lopatky a v spodnej časti bolesti smerujúce k obličkám alebo bruchu.

Blokády kŕčnej chrbtice:
Ak postihujú spodnú časť kŕčnej chrbtice, prejavujú sa ako bolesti vyžarujúce do pliec rúk, alebo tŕpnutie prstov. Ak postihujú hornú časť, tak môžu byť príčinou závratov a bolestí hlavy.

Hlavným cieľom je odstránenie bolesti a kvalitatívne zlepšenie ohybnosti pohybového aparátu.

Má svoje využitie v športovej medicíne, ortopédií, pediatrií....

Pomáha znižovať bolesť, svalovú únavu, redukuje opuchy a zápaly.

Kinesiotaping

Táto metóda slúži ako podporná rehabilitačná liečba pri bolestiach, ale zároveň aj ako prevencia. Je navrhnutá tak, aby uľahčila prirodzený proces hojenia a zároveň poskytovala oporu a stabilitu svalstva a kĺbov bez obmedzení pri pohybe. Je založená na aktivácií telu vlastných liečebných mechanizmov pre správne svalové funkcie.
Farebné pásky sa lepia priamo na kožu, sú elastické a účinné.

Tejpovanie sa využíva na podporu a stabilitu kĺbov, svalov a väzov, pri preťažených ramenách z dôvodu práce s počítačom, pri skolióze, pri tenisovom lakti, deformite nôh, hematómoch, edémoch, pooperačných stavoch a pre správne držanie tela.

Najčastejšie sa tejpujú: chrbtica, ramenné, kolenné a členkové kĺby, zápästie, ploché nohy, vybočený palec, Achilova šľacha.

Bankovanie

Je liečebná metóda, ktorá má viacero podôb. Používam vákuové podtlakové banky, pri ktorých podtlakom dochádza k popraskaniu drobných kapilár a k tvorbe malých krvných výronov pripomínajúcich modriny.
Po bankovaní je veľmi dôležitý pitný režim na odplavenie škodlivín, ktoré sa dostali z vnútra tela do podkožia. Odporúča sa aj saunovanie, ktoré odplavuje rovno z podkožia toxíny a tým nezaťažuje obličky.

Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Blahodárne pôsobí pri bolestiach chrbta, šije, kĺbov, hlavy, na lymfatický a imunitný systém, na prekrvenie dolných aj horných končatín, na boj proti celulitíde.


Využívam suché bankovanie a bankovú masáž.

Neodporúča sa pre pacientov s:

 • hemofíliou
 • krehkými cievami
 • vysokým krvným tlakom
 • nádorovými ochoreniami
 • tehotné ženy
 • pri silnej menštruácií

Masáž neslúži len na odstraňovanie bolesti, ale aj na udržiavanie sa v kondícií......

Neodporúča sa pre pacientov s:

 • vysokým krvným tlakom
 • nádorovými ochoreniami
 • otvorenými ranami
 • vysokou horúčkou
 • pri prechladnutí
 • pri menštruácií

Klasická a športová masáž

Klasická masáž
Je manuálna terapia určená nielen pre človeka, ktorý trpí problémami a bolesťami, ale slúži aj na pravidelné udržiavanie sa v kondícií.
Táto liečebná metóda spôsobuje relaxačný a upokojujúci účinok a zároveň uvoľňuje psychické a fyzické napätie, stuhnuté, bolestivé a unavené svalstvo, napomáha celkovej regenerácií organizmu, odstraňuje blokácie a spazmy, zlepšuje krvný obeh, lymfatický systém a metabolizmus.

Vo veľmi častých prípadoch sa využíva pri liečbe poúrazových stavov a po operáciach.


Športová masáž
Techniky a základné hmaty sú totožné ako pri klasickej masáži. Rozdiel je v tlaku a v rýchlosti vykonávania hmatov. Preto je športová masáž určená pre športovcov a pre ľudí ktorí podávajú vyšší fyzický výkon.
Pri masáži sa kladie dôraz aj na to, či je potrebné športovca pripraviť na záťaž a maximálny výkon, vtedy sa masáž zameriava na zahriatie svalov a zvýšenie fyzickej aktivity alebo na uvoľnenie a zregenerovanie unaveného svalstva po fyzickom výkone.

Nadpis textu

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est.

Eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam.